Najczęściej
zadawane pytania

Mamy nadzieję, że poniżej znajdziesz
odpowiedzi na wszystkie swoje pytania!

Na tę okoliczność mamy do wprowadzenia dwie tury poprawek do projektu. Możesz nam dwukrotnie zgłosić co byś chiał zmienić lub zobaczyć w innej wersji. Natomiast jeśli coś Ci się nie podoba, a nie wiesz co byś chciał w zamian - bez stresu - zadamy pytania pomocnicze i coś podpowiemy :)

Jeśli okaże się, że po 2 turach chciałbyś jednak jeszcze coś zmienić - dajemy Ci taką możliwość! Kolejna wersja będzie już płatna - wyceniamy ją na podstawie tego, ile czasu zajmie nam wprowadzenie kolejnych zmian.

Tak! Nie stać Cię na błędy i nietrafione rozwiązania. Kwota za projekt wnętrza stanowi średni ok. 4% kosztu całej inwestycji. Projekt wnętrz to plan działania podczas remontu i strategia dobrego przygotowania się do niego.

Pomyśl, czy chcąc dotrzeć do celu, lepiej wyszedłbyś bez użycia nawigacji? Czy zaufałbyś swojej intuicji, w którym kierunku jechać i gdzie należy skręcić? Czy nie straciłbyś więcej czasu na błądzenie i wydał więcej pieniędzy na przejechanie zbędnych kilometrów?

Jeszcze jedno - jak myślisz, czy koszt ekipy, stolarza, skutych płytek przy zmianie nietrafionego rozwiązania będzie niższy niż cena projektu?

Projekt wnętrz pokaże Ci jak będzie wyglądało Twoje mieszkanie - jeśli coś Ci się nie spodoba - zmienimy to w komputerze. A co jeśli jednak nie spodoba Ci się Twoja wizja po jej zrealizowaniu? 

Wszystko zależy od tego, co potrzebujesz. Architekt wnętrz przeprowadzi Cię przez cały proces projektowy i przygotuje instrukcje zrealizowania remontu w formie dokumentacji technicznej. Rozwieje Twoje wszystkie wątpliwości. Podpowie, doradzi. Będzie wsparciem na każdym etapie. Pozwoli uniknąć wielu stresujących sytuacji.

Zazwyczaj więcej niż się zakłada.

Tak, zawsze tworząc harmonogram musimy dodać około 20% więcej czasu niż myślimy, że wszystko nam zajmie.

Projekt jest procesem angażującym nas i Ciebie. Na czas potrzebny na opracowanie wpływają takie czynniki jak:

 • powierzchnia do zaprojektowania
 • Twoja dyspozycyjność
 • szybkość podejmowania decyzji
 • ilość wprowadzanych zmian
 • sytuacje losowe

Pamiętaj, że otrzymując od nas materiały, potrzebujesz czasu aby je przeanalizować. Jak już będziesz gotowy na omówienie naszych propozycji, ustalamy termin spotkania - czasami jest to z dnia na dzień, a czasem zgranie terminu zajmuje nam kilka dni.

Głównym czynnikiem mającym wpływ na to, ile trwa proces jest liczba metrów do zaprojektowania i ilość wprowadzanych zmian. Krócej trwa zaprojektowanie mieszkania o powierzchni 50m2, a kilka razy dłużej domu o powierzchni 200m2.

Zaczynając prace na projektem, nie wiemy jaka będzie Twoja dyspozycyjność, decyzyjność, jak dużo będziemy dokonywać zmian - ta niewiadoma ma ogromny wpływ na czas, który będzie potrzebny od rozpoczęcia prac do ich zakończenia. Zatem, nie chcąc wywierać na Tobie zbyt dużej presji, operujemy przedziałami czasu.

2-3 miesiące

Tyle zazwyczaj potrzebujemy na projekt o powierzchni do 70m2. Natomiast ten czas może ulec zarówno wydłużeniu, jak i skróceniu właśnie ze względu na opisane wyżej niewiadome.

Im wcześniej, tym lepiej. Brzmi banalnie, ale taka jest prawda. Zatem dlaczego?

 1. Mając więcej czasu do rozpoczęcia remontu, Ty masz więcej czasu na przeanalizowanie naszych propozycji, podejmowanie decyzji, objazd sklepów i oglądanie materiałów na żywo, my zaś więcej czasu na analizę Twoich potrzeb i rzetelne przygotowanie projektu.
 2. Remont to duża logistyka. Musisz się do niego dobrze przygotować. Uzyskać wyceny wykonawców (które są możliwe dopiero kiedy jest projekt), zamówić niezbędne rzeczy na budowę (czasami na wymarzone płytki czeka się kilka miesięcy). Na to wszystko potrzebny jest czas - im jego mniej, tym będziesz mieć więcej stresu.
 3. Możliwość wprowadzenia zmian lokatorskich - w przypadku mieszkań możemy zgłosić nasze wytyczne elektryczne, wod-kan, układ ścianek działowych - unikniesz dzięki temu dodatkowych kosztów.
 4. Przy budowie domu - współpraca z architektem kubaturowym - możemy pomóc zgrać zewnętrzne z wnętrzem już na etapie koncepcyjnym powstawania Twojego domu. Unikniemy wtedy nieustawnych pomieszczeń, zbyt dużej ilości komunikacji czy słupów na środku pomieszczenia :)
 5. Nasze terminy - nie zawsze możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem w ciągu miesiąca. Bywają sytuacje, kiedy na rozpoczęcie prac nad projektem będzie trzeba trochę poczekać.

Jeśli już wiesz, że planujesz budowę domu lub kupno mieszkania/domu - nie zwlekaj - wybierz jak najszybciej biuro projektowe i ustal termin rozpoczęcia prac.

 

To zależy od Twojego budżetu i tego, jak bardzo chcesz się angażować w remont.

1. Jeśli wiesz jak ma wyglądać Twoje wnętrze, nie potrzebujesz wizualizacji i pełnych rysunków, a jedynie wsparcia z zaplanowaniem funkcjonalności i rozmieszczeniem przyłączy - wybierz Zmiany deweloperskie.

2.  Pakiet koncepcyjny jest przewidziany dla osób, które chcą aby zaprojektować wizualnie ich wnętrza z dobraniem materiałów wykończeniowych i wyposażenia, natomiast mają więcej czasu na zaangażowanie się w remont i nie potrzebują rysunków technicznych dla ekipy i stolarza. Remont odbywa się na podstawie wizualizacji, a na wszystkie pytania wykonawców odpowiadasz osobiście, ustalasz wysokości, rozkład płytek i wiele innych detali - dodatkowo samodzielnie ustalasz ze stolarzem wymiary mebli, wyposażenie wewnętrzne, systemy i materiały.

3. Pakiet kompleksowy to idealne rozwiązanie dla osób, które mają ograniczoną ilość czasu. Otrzymujesz tutaj poza wizualizacjami i listą zakupów, kompletną dokumentację dla ekipy wykończeniowej i stolarza. Zawiera wszystkie niezbędne informacje konieczne do przeprowadzenia remontu - ilość pytań do Ciebie od wykonawców będzie ograniczona do minimum!

Zdecydowanie tak. Projekty zdalne prowadzimy od samego początku funkcjonowania naszej pracowni. Obecnie ok 70% wszystkich naszych projektów odbywa się w formule on-line.

Konsultacje umawiamy na skype lub google meets, podczas spotkań udostępniamy Tobie widok naszego pulpitu i omawiamy wszystkie materiały. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic - możemy spotykać się hybrydowo - zdalnie lub stacjonarnie u nas w biurze.

Natomiast niezależnie od lokalizacji projektu zawsze istnieje możliwość naszego przyjazdu na pierwsze spotkanie i przeprowadzenie inwentaryzacji - doliczamy wtedy tylko koszt paliwa.

Tak. Dostaniesz od nas namiary na sprawdzone ekipy wykończeniowe i stolarzy, z którymi współpracujemy od wielu lat.

 

Tak, jeśli pojawią się pytania na etapie realizacji - zawsze możesz do nas zadzwonić lub napisać. Nasze dane kontaktowe znajdują się na każdym rysunku w dokumentacji.

Wizualizacje to komputerowe zdjęcia, które pokazują,  jak będzie wyglądać twoje mieszkanie/dom.  Pamiętaj, proszę, że wizualizacje są poglądowe, wszystkie elementy, które Tam widzisz:  kolory, materiały wykończeniowe - polecamy zobaczyć na żywo przed zamówieniem. Kolorystyka na różnych monitorach może się od siebie różnić.

Niestety obecnie nie prowadzimy projektów w formule "pod klucz". Natomiast, jeśli potrzebujesz wsparcia na etapie realizacji - skorzystaj z opcji nadzoru autorskiego.

Do przygotowania oferty potrzebujemy:

 • rzut lokalu z podaniem powierzchni poszczególnych pomieszczeń
 • lokalizację
 • wstępny zakres opracowania, którym jesteś zainteresowany
 • 2-3 przykładowe zdjęcia pokazujące stylistykę wnętrza, jaka Ci się podoba

całość prześlij nam na biuro@inventive.pl - postaramy się przygotować ofertę w mniej niż 24h.

Zawsze warto rozmawiać. Aby obniżyć cenę, możemy negocjować zakres projektu - jeśli zmniejszymy nasz nakład pracy, możemy wtedy obniżyć stawkę.

Dla powierzchni powyżej 150m2 mamy automatyczny rabat 10%.

Zobaczyć - tak, negocjować nie.

Dlaczego? Wszystkich naszych klientów traktujemy tak samo i współpracujemy na tych samych warunkach, dlatego zapisy umowy nie podlegają negocjacji.

Jeśli w trakcie realizacji naszego projektu napotkasz jakikolwiek problem - nie zostawiamy Cię samego! Koniecznie się do nas odezwij i powiedz, w czym możemy Ci pomóc.

Na nasze projekty dajemy Ci gwarancję w formie opieki poprojektowej.  W razie trudności napisz do nas lub zadzwoń - przeanalizujemy sytuacje i zaproponujemy rozwiązania. Natomiast, jeśli w trakcie remontu będziesz czuł się przytłoczony - oferujemy każdemu naszemu klientowi jednorazową, darmową konsultację on-line - w czasie do 50 min doradzimy co zrobić. :)

Nie znalazłeś odpowiedzi
na swoje pytanie?

Na pozostałe Twoje pytania chętnie odpowiemy telefonicznie.

Zadzwoń – 723 117 913