Często zwracacie się do nas z prośbą o poradę jaki zastosować kolor w Waszym wnętrzu. Dobranie idealnego odcienia nie jest prostą sprawą. Ostateczny odcień koloru zależy od wielu czynników m.in. barwy światła, oświetlenia dziennego, materiałów zastosowanych we wnętrzu, geometrii pomieszczenia i wielu innych.

Jak więc idealnie dobrać kolor?

Przy wyborze koloru do wnętrza mamy dwie możliwości. Możemy skorzystać z gotowych wzorników poszczególnych producentów farb lub możemy skorzystać z profesjonalnych wzorników i dobrać dowolny kolor z palety NCS lub RAL.

Jak już zdecydujemy się jaki chcemy kolor należy zakupić kilka próbek danego koloru różniących się o kilka tonów, następnie w mieszkaniu malujemy kawałek ściany kilkoma próbkami i sprawdzamy jak wygląda kolor o różnych porach dnia i oświetleniu. Dobrze jest zrobić zestawienie zastosowanych we wnętrzu materiałów aby mieć całościowy pogląd.

Zobaczcie na przykładzie z naszego nadzoru autorskiego jak różny potrafi być kolor szary.

Nazywam się Artur Jóźwik. Od ponad trzech lat prowadzę własną pracownie projektowania wnętrz. Ukończyłem kierunek Architektura i Urbanistyka na Politechnice Warszawskiej uzyskując tytuł inżyniera architekta.

INVENTIVE studio tworzy zespół doświadczonych architektów wnętrz wspomagany przez profesjonalnego grafika. Przy realizacji projektów współpracujemy ze sprawdzonymi i wykwalifikowanymi wykonawcami.

 

FACEBOOK

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Type: OAuthException
Code: 190
Subcode: 460
Please refer to our Error Message Reference.
INSTAGRAM

BĄDŹ NA BIEŻĄCO I ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

 

Niezliczone pomysły na aranżacje wnętrz i design w świetnym stylu

2 komentarze

 • Hanna4586

  Super pomysł! Sama bym nie wpadła na to, żeby tak rozwiązać ten problem.

  Odpowiedz
  • Artur

   Dziękujemy!

   Odpowiedz

Leave a comment